Вібрато — один із ключових виразних засобів, які мають електрогітари https://muzline.ua/uk/elektrohitary/. Це ефект “вібруючого” звуку, що притаманний усім струнним, але у випадку з електрогітарою потребує дещо індивідуального підходу та спеціальних технічних засобів. За роки вдосконалення з’явилися як мінімум два — тремоло та машина флойд роуз, які суттєво спростили життя музикантів та розширили їхні виконавські можливості. І перший, і другий варіанти мають масу прихильників, а суперечки — яке рішення краще, не вщухають. Розібратися у принципових відмінностях тремоло і флойд роуза допоможе знавець від інтернет-магазина Музлайн.
Історична справедливість
Щоб розставити всі крапки над і, одразу ж скажемо, що машина флойд роуз, або як її ще називають “ваммі бар” також по суті своїй є механізмом тремоло, його еволюційним продовженням, наступною сходинкою технічної досконалості. І тим не менше, знайшлися ті, хто не оцінив свого часу це сміливе нововведення і залишився прихильником більш стриманої у виразних можливостях ранньої моделі тремоло.
У чому ж полягає різниця між ними? В основному:
- конструкція;
- функціональні можливості;
- косвені обмеження;
- характер звучання.
Розберемося детальніше.
Флойд роуз має більш складну конструкцію, аніж звичайна система тремоло, і, як наслідок, ширші можливості. За рахунок конструкції він має ширшу амплітуду розхитування, задля цього в корпусі електрогітари зроблені більш відчутні поглиблення. За допомогою флойда музикант може натягувати та опускати струни у межех декількох тонів так, як це не дозволяє робити жодна інша система тремоло. У той самий час топлоки на грифі, якими оснащено будь яку електрогітару з флойд роузом, фіксують струни та дозволяють інструменту тримати стрій, а налаштування здійснюється за допомогою ключів мікропідстройки на бриджі.
Звичайне тремоло сконструкйомане простіше і дозволяє робити лише легеньке похитування звуку в рамках мікротонів та імітувати більш-менш реалістичне вібрато. На гітарах зі звічайним тремоло немає ані топлоків, ані механізму підстройки на бриджі.
Яку ж гітару обрати?
Все дуже просто — це лише питання смаку і того, яку музику ви більше зацікавлені виконувати — мелодійну, сольну, або акомпануючу ритмічну. Для першої, за словами спеціалістів інтернет-магазину Muzline, краще підійде гітара із флойд роузом, а у другому випадку більш ніж достатньо звичайного тремоло.
Жива музика: як створити особливу атмосферу в ресторані
Жива музика в ресторані створює особливу атмосферу. Використання електрогітар із тремоло або системою Floyd Rose додасть унікальності та шарму вашому закладу. Ми поділимося рекомендаціями, які допоможуть створити незабутній вечір.
- Вибір репертуару
Акустичні версії. Ви можете використати електрогітари для виконання акустичних версій легендарних пісень та улюблених хітів. Це дозволить створити легку, ненав’язливу й романтичну атмосферу.
- Інструментальна музика
За допомогою гітари можна грати цікаві інструментальні треки, використовуючи тремоло для виразності. Популярні та варті уваги варіанти – джаз або блюз.
- Використання ефектів
Ви можете використати тремоло для створення хвилеподібних звуків, які можуть нагадувати звуки природи або океан. Додаткові ефекти, такі як ділей або реверберація допоможуть створити просторовий звук.
- Динаміка виконання
Рекомендується дотримуватися контрасту між енергійними та спокійними піснями. Варіюйте динаміку й темп, щоб підтримувати інтерес гостей. Під час спокійних моментів використовуйте плавні мелодії, а в енергійні – більше драйву.
- Інтерактивність
Спілкування з публікою – один із способів створити дружню, теплу атмосферу. Музиканти можуть взаємодіяти з гостями, розповідати історії, ділитися досвідом, пов’язаним із піснями, запитувати про настрій та улюблені треки.
- Оформлення сцени
Візуальна частина доволі важлива. Додайте на сцену або майданчик освітлення, яке підкреслить музикантів, інструменти. М’яке підсвічування та кольорові ефекти створрють особливу атмосферу.
- Івенти та події
Щоб підвищити зацікавленість до закладу, можна запрошувати відомих виконавців або місцевих талановитих музикантів.
- Музичні вечори
Проводьте у своєму ресторані тематичні вечори, присвячені різним стилями та епохам. Це може бути рок, джаз, поп, блюз. Музика вісімдесятих, двохтисячних або дев’яностих. Це допоможе залучити різну аудиторію, вразити та здивувати постійних клієнтів і привернути увагу нових відвідувачів.
Використовуючи різні елементи, ви можете створити незабутню атмосферу у вашому ресторані.