Переглядів: 630 Час на прочитання: 2 хв
Новости

Кабінет Міністрів України 13 вересня внес зміни до чинних карантинних обмежень. Нові правила почнуть діяти вже цього тижня, з 20 вересня. Tomato.ua розповість, що саме змінилося для рестораторів.

COVID-сертифікати

Відтепер на території України вводяться «жовті» та «зелені» COVID-сертифікати, які можна отримати при повному або частковому курсі вакцинації. Кольорові позначки ці сертифікати будуть мати лише в цифровому форматі.

«Жовтий» сертифікат можна буде отримати після першої дози вакцини. Він діятиме 120 днів.

«Зелений» – після повного курсу вакцинації, він діятиме 365 днів. Згідно з постановою також продовжений термін дії міжнародного COVID-сертифіката про вакцинацію. Він також діятиме 365 днів від моменту щеплення.

«Жовта» зона

Важливою умовою роботи установ в жовтій зоні є вакцинація від коронавируса не менше 80% співробітників закладу принаймні однієї дозою вакцини. Тобто для того, щоб працювати, мінімум у 80% співробітників закладу повинні бути «жовті» або «зелені» сертифікати.

«Червона» зона

Для роботи в «червоній» зоні у закладі повністю вакцинованими повинні бути 100% співробітників, тобто мати «зелений» COVID-сертифікат. Послуги в цій зоні також зможуть надаватися тільки повністю вакцинованим, на відміну від жовтої зони. Де кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись усіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу.

Електронний COVID-сертифікат можна отримати в оновленій версії додатку «Дія» у розділі «Послуги», пункт «COVID-сертифікати». Перевірити сертифікат можливо через сканування QR-кода, який надає інформацію про «зелений» або «жовтий» тип і кінцеву дату дії сертифіката.

Але тут є питання стосовно роботи додатка Дія. Багато користувачів скаржаться, що не можуть завантажити сертифікат – не працює розпізнавання осіб та не завжди підтягується інформація про щеплення. За новими правилами карантину, сертифікати в додатку повинні з’явитися вже після першої дози вакцини. Але зараз електронний сертифікат доступний тільки після повного курсу щеплення.

У багатьох користувачів виникає питання, хто і як буде перевіряти сертифікати про вакцинацію співробітників?

Спеціального органу, який буде перевіряти сертифікати ваших співробітників і гостей ще немає. Поки що цим займається поліція, яка може скласти на вас протокол, керуючись ст. 255 Кодексу про адміністративні правопорушення. Також протоколи про недотримання правил карантину може складати також «Служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів» і уповноважені особи органів місцевого самоврядування. Як саме це буде відбуватися — ще незрозуміло.

Проте чітко зрозуміло – якщо хочете, щоб ваш заклад працював у «червоній» зоні, потрібно отримати сертифікат усім працівникам.

Як визначити безпечність ресторану за допомогою COVID_SAFE

Поділитися:

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.