Ектор Хіменес-Браво повернувся до Києва з Польщі. Я там, де повинен бути, — повідомив Ектор на своїй сторінці в Instagram. Tomato.ua розповість детальніше про повернення ресторатора до України.

Ектор Хіменес-Браво – канадський і український шеф-кухар, бізнесмен, телеведучий колумбійського походження, який живе в Україні вже 12 років. А також Ектор – суддя проєкту МайстерШеф Україна та власник ресторанів BAO, NAM у Києві.

Спершу в Україні ресторатор зупинився у Львові. Він провів ніч у бомбосховищі.

Сьогодні я вперше ночував у бомбосховищі. Я плачу, коли уявляю, що переживають люди в окупованих містах. Діти – грають. Вони повинні розвиватися, читати книжки, розвивати Україну у майбутньому. А через російські бомби їм доводиться сидіти в укритті.

Згодом Ектор повідомив, що повернувся до Києва.

Я там, де повинен бути.

Я в Києві.

Поки Ектор Хіменес-Браво був у Польщі, команда його закладів приготувала понад 125 000 порцій для армії, поліції, ТРО та нужденних.

У той час він працював в українському домі, провів дитячий кулінарний майстер-клас, закупив тепловізори та готував благодійну вечерю для польських еліт у Варшаві.

Але я не зміг бути настільки далеко, коли страждає вся Україна. Я маю бути з вами, українці. І біженці у Польщі, і ті, хто захищає Україну.

Їхати чи не їхати?

Емоції були. Звичайно, я дуже-дуже переживав. Багато хто писав мені в Дірект: «Ектор, не поспішайте, рано повертатися».

Але 95% повідомлень було – «ми чекаємо на вас, ви справжній українець».

Людям треба продовжувати жити. Українці тримають бойовий дух і оптимізм, незважаючи на трагедію, яку принесла росія.

Я пишаюся (і повторюватиму ще багато разів). Я пишаюся, що живу 12 років в Україні. Я пишаюся українцями. За ними зараз ховається весь світ.

Ектор Хіменес-Браво також поділився своїми почуттями. Він розповів, що відчував, коли повернувся до Києва:

Моя перша година в Києві була найскладнішою.

Перші місця, які побачив Ектор, — Буча та Ірпінь.

Це був для мене шок, коли я побачив усе, що наробили там фашисти.

Я дуже переживаю за Суми, Харків, Чернігів, Маріуполь Луганськ, Донбас.

Але коли я приїхав і побачив все на власні очі в улюбленому місці.. ці ні в чому не винні люди, ці розбиті будинки, зламана психіка – я був у жаху.

Але кожного разу, коли я проїжджаю, і бачу військових. Позитивних, заряджених – вони надихають мене на нові звершення. Ми повинні чіплятись за кожну можливість допомогти. За кожний сантиметр землі. Щоб все це було не дарма.

Саме тому я посміхаюся у сторіс.

Саме тому я відкрив ресторани.

Для цього я приїхав до Києва.

Кожного дня Ектор Хіменес-Браво приїжджає в ресторани готувати, щоб нагодувати якомога більше людей, які потребують допомоги.

Ектор закликає всіх, хто може, повертатися й допомагати Україні.

Вистачить сумних моментів в історії України та героїв до смерті.

Герої мають жити!

Україна має перемогти ??