Сучасний телевізор — не просто пристрій для перегляду улюбленого відеоконтенту. Адже ця техніка може одночасно виконувати декілька функцій: служити повноцінним домашнім кінотеатром, ігровим полем для геймерів, а також декоративним елементом інтер’єру. Залежно від вимог до якості зображення і бюджету можна вибрати телевізор із різними екранними технологіями. Кожен варіант має певні особливості та переваги. Розглянемо їх детальніше.
Які бувають LCD телевізори?
LCD — не плазмовий телевізор, а рідкокристалічний дисплей із багатошаровою структурою. Рідкі кристали, з яких утворюється масив пікселів, розташовується між двома пластинами з напиленням електродів і тонкоплівкових транзисторів. Залежно від розташування транзисторів виділяють TFT, IPS та VA матриці екарнів.
Але всі вони мають кілька спільних переваг: основних переваг користувачі відзначають:
- не притягують пил через відсутність статичної напруги на екрані;
- економно споживають електроенергію;
- мають ресурс до 75000 годин безперебійної роботи.
Самі по собі рідкі кристали не світяться, і тому для передачі кольору використовується підсвічування, яке позначається, як LED.
Такий тип підсвічування прийшов на заміну флуоресцентній підсвітці і являє собою світлодіоди, що просвічують масиви RGB пікселів. На сучасному ринку розрізняють кілька типів підсвічування:
- LED — світлодіоди розміщені по периметру екрана. Моделі тонші, легші й дешевші, але мають затемнені зони.
- DirectLED — світлодіоди розташовані за екраном, рівномірно по всій поверхні. Це дає рівномірну картинку без перепаду яскравості кольорів.
- QLED — світло проходить крізь шар квантових точкок. Це забезпечує регулювання яскравості зображення під кожен кадр, а також більш широкий кут огляду.
- NanoCell — унікальна технологія, й якій наночастини напилені на поверхню екрану. Завдяки фільтрації тьмяних відтінків зображення стає яскравим та чистим.
- Mini LED — світлодіоди мають менші розміри як порівняти зі стандартним вариантом. Більш вдосконалена технологія передачі кольору поліпшує керування світлом та забезпечує краще локальне затемнення екрану.
- QNED — близько 30 тисяч світлодіодів забезпечують високу деталізацію та контрастність картинки. До того ж тут передбачено автоматичне керування яскравістю екрану та локальним затемненням.
Матриці нового покоління
Особливої уваги заслуговують OLED телевізори. Такі моделі не є рідкокристалічними: вони мають органічні світлодіоди, які не потребують додаткового підсвічування. За рахунок цього вони дають чітке і яскраве зображення без затемнення незалежно від кута перегляду відео.
Як вибрати телевізор у ресторан?
Телевізор у закладі – це не просто пристрій для трансляції телепередач. Він може стати важливим елементом атмосфери, засобом залучення клієнтів та навіть інструментом збільшення доходу. Ми розглянемо ключові аспекти, які варто враховувати під час вибору моделі.
- Визначте ціль використання.
Перед тим, як купувати телевізор, важливо зрозуміти, для чого саме він потрібен:
- Для спортивних трансляцій. Якщо ваш заклад спеціалізується на перегляді спортивних подій, необхідно обирати телевізор з великою діагоналлю та високою якістю зображення. Також варто подумати про придбання кількох телевізорів, щоб усім гостям було гарно видно матч.
- Для створення атмосфери. У такому разі можна обрати телевізори меншого розміру, які будуть показувати фонові відео або музичні кліпи. У зимовий період можна вмикати різдвяні фільми або навіть зображення каміну.
- Для реклами. Телевізор можна використовувати для трансляції власних пропозицій, меню або акцій.
- Якість зображення та акустика.
Якість зображення залежить від того, що ви плануєте транслювати:
- Full HD – для стандартного використання.
- 4К – для спортивних трансляцій, кіновечорів або відео з високою деталізацією.
Важливо звертати увагу на рівень яскравості й контрасту, адже в приміщеннях із яскравим освітленням картинка має лишатися чіткою. Не менш важливою є й акустика. Іноді вистачає вбудованих динаміків, а іноді варто придбати зовнішню акустичну систему, що забезпечить якісний звук.
- Розмір та розташування.
Розмір телевізора залежить від площі закладу:
- Для великих залів чудово підходять телевізори з діагоналлю від 65 дюймів.
- У невеликих приміщеннях можна встановити модель із діагоналлю 32-55 дюймів.
Розміщуйте телевізор на стіну або на кронштейни, щоб забезпечити комфортний перегляд і безпеку для відвідувачів.
- Дизайн – телевізор повинен органічно виглядати в інтер’єрі ресторану. Для сучасних закладів ідеально підходять мінімалістичні моделі з тонкими рамками.
- Бюджет – звісно ж, обирайте модель залежно від суми, яку вам комфортно витратити.
Яку ж із технологій вибрати? Звісно, інноваційні будуть видавати більш насичене, реалістичне і яскраве зображення, але й коштуватиме такий прилад більше. До того ж варто зважати на тип контенту, який ви дивитесь. Для більшості передач достатньо якості й бюджетних моделей.