Переглядів: 4077 Час на прочитання: 2 хв
Здоровье

Лікування виразки шлунка вимагає використання спеціальних препаратів та підходів до лікування. Однієї дієти та правильного харчування буде недостатньо. Для ефективної боротьби з виразкою потрібно використовувати якісні медичні препарати. До найбільш ефективного препарату можна віднести Омепразол, який можна купити в інтернет-аптеці «Здравиця» за доступною ціною.

Причини появи виразки шлунка

Виразка шлунка — це виразка на стінці шлунка, яка може призводити до різних проблем зі здоров’ям. Існує кілька причин, які можуть сприяти появі цієї хвороби.

 • Несприятливі звички харчування. Неправильне харчування, вживання надто гарячої або холодної їжі, надмірна консумація гострої чи жирної їжі може подразнювати слизову оболонку шлунка і сприяти утворенню виразки.
 • Бактерія Helicobacter pylori. Ця бактерія вважається однією з основних причин утворення виразки шлунка. Вона може залишатися в шлунку довгий час і призводити до запалення слизової оболонки.
 • Стрес. Психічний стрес і напруга можуть впливати на роботу шлунка та збільшувати ризик утворення виразки. Стрес може впливати на вироблення шлункового соку та порушувати регуляцію кислотності.
 • Вживання аспірину та нестероїдних протизапальних препаратів. Деякі ліки, такі як аспірин, ібупрофен, можуть подразнювати шлункову оболонку і збільшувати ризик утворення виразки.
 • Генетична схильність. Існує деяка генетична схильність до розвитку виразки шлунка. Якщо у членів родини були випадки цієї хвороби, то і сама особа може мати підвищений ризик.

Враховуючи ці фактори, важливо приділяти увагу своєму харчуванню, уникати стресів, здійснювати профілактичні заходи щодо лікування Helicobacter pylori та утримуватися від надмірного вживання ліків, які можуть негативно впливати на шлункову оболонку.

Які страви можна вживати при виразці шлунка

Людям з виразкою шлунка важливо дотримуватися особливого харчування, щоб уникнути подразнення шлункової оболонки та сприяти швидшому загоєнню вразливих ділянок. Ось деякі страви та продукти, які можна вживати при виразці шлунка:

 • Легкі супи. Овочеві супи або низькожирні бульйони можуть бути дуже корисними, оскільки вони не тільки живлять, але і не навантажують шлунок.
 • Нежирні м’ясо та риба. Куряче м’ясо без шкіри, телятина, креветки чи інші види нежирної риби містять велику кількість білка без зайвого тлу.
 • Каші. Овес, гречка, рис і пшениця можуть служити, як відмінне джерело енергії, не подразнюючи шлункову оболонку.
 • Хліб зі смаколиками. Вибирайте хліб із зерен або цільного зерна, щоб отримати більше клітковини. Уникайте хліба з високим вмістом жиру та цукру.
 • М’які фрукти та овочі. Банани, яблука, кукурудза, броколі та інші нежирні фрукти та овочі можуть бути безпечними для тих, хто має виразку.
 • Молочні продукти з низьким вмістом жиру. Молоко, йогурт та сир з низьким вмістом жиру можуть бути складовими здорового харчування.
 • Мед та м’який медовий нектар. Мед має протизапальні властивості та може допомагати в загоєнні виразок.

Важливо пам’ятати, що кожна людина унікальна, і реакція на певні продукти може відрізнятися. Рекомендується консультуватися із лікарем або дієтологом для розробки індивідуального плану харчування, який враховуватиме особливості конкретної ситуації та стану здоров’я.

Поділитися:

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.