Друзі-переселенці відкрили кав’ярню Кііт у Львові на вулиці Руській, 3. Наразі в закладі працюють Сергій з Ірпеня, Іван з Бородянки та Дарина з Києва. Усі вони були змушені покинути свої домівки через війну і переїхати до Львова. У місті Лева Сергій разом із друзями продовжують жити. Готують пироги, варять каву, працюють і роблять усе можливе, щоб підтримувати себе та країну. Tomato.ua розповість детальніше.

До початку війни Сергій Стоян був кулінарним блогером і вчителем математики. Користувачі мережі приготували безліч страв за його рецептами.

Рівно за тиждень до початку війни Сергій почав пекти пироги для кав’ярні Пташка в Бучі. Туди його запросив Іван, котрий працював у закладі місяць.

Сергій чекав років 7, живучи у передмісті Києва, коли зможе реалізувати свою мрію. Він здійснив її вже у Львові, разом із Іваном.

Львів

Іван і Сергій покинули свої домівки в перший день війни. Їм просто пощастило, що так сталося. Інакше вони могли б лишитися там назавжди через окупацію та бойові дії.

Львів прийняв друзів просто чудово. У першу ж ніч вони зупинилися у незнайомих людей. Допомагали на вокзалі, направляли дітей і жінок.

Це була соціальна відповідальність – робити щось для суспільства, підтримувати інших людей.

Історія відкриття кафе

Одного разу друзі гуляли містом і побачили на вулиці Руській віконце з невеличким приміщенням усередині. Вирішили його орендувати. Грошей тоді не було. Тому домовилися про платіж за два місяці. Молодим підприємцям активно допомагали інші львівські заклади та всі небайдужі. Приносили виделки, посуд, мікрохвильовку. Завдяки цьому заклад існує і досі.

Іван і Сергій вирішили зробити Дарині подарунок – милого песика на ім’я Періжечок. Він став одним із членів команди.

Коли Сергій думав про те, яким буде заклад Кііт, він ставив перед собою задачу зробити максимально доступну їжу.

Це мало бути корисно, смачно, натурально, але, в першу чергу, доступно.

Ідея була проста:

Ми вже втратили все, що могли. Що ще втрачати? Ну, не вийде, то не вийде.

Але все вийшло. Хоча і не з самого початку.

У перший день прийшло дві людини, на другий – три. Заклад хотіли закривати.

А на третій день з таблички вирішили стерти деякі позиції з меню (все одно ніхто нічого не купує). І просто написали свою історію.

Хтось запостив фото, і почалося – у Кііт почали приходити люди. Скуштувати пироги та підтримати хлопців.

Все тому, що ця історія зрозуміла всім. Це, власне, історія про всіх.

Кііт: кава та їжа to go

Кава та їжа to go — цю фразу хлопці придумали в кафе Пташка у Бучі. І вирішили її втілити в життя.

У закладі Кііт ви можете побачити вивіску:

Робимо, те що вміємо найкраще – смачно готувати і варити каву та какаву!

Гостям пропонують їжу (пироги) та напої з собою.

В асортименті – пироги з різноманітними начинками (вишні, яблука, сир і шпинат) вартістю від 30 гривень.

Цікаві напої – Лавандовий лате зі справжньої лаванди (53 грн), Матча лате (49 грн), Какава (35 грн).

Чому Кііт?

Це ім’я кота Сергія, якого він взяв 8 років тому. На жаль, пухнастик загубився.

У лютому він був на перетримці у Ворзелі. У сусідній будинок влучила ракета, і тваринка втекла.

Tomato.ua раніше писав про пошуки Кота. Нам дуже прикро, що він і досі не знайшовся. Але ми щиро віримо в те, що Сергій знову зможе обійняти свого улюбленця.

Сергій продовжує пошуки. Кожні кілька днів він повертається і шукає Містера Кота.

Наразі для мене це – найважливіше завдання. Це, насправді, мій найкращий друг. І саме на його честь назване віконце з пирогами у Львові.

Це була моя мрія – затишна кав’ярня. Місце, де я можу готувати.

Мені б дуже хотілося відкрити такі віконечка в Ірпені, в Бородянці, в наших рідних містах. У Бородянці все зруйновано взагалі. Наразі там є лише один продуктовий магазин.

Сенс кав’ярні – донести до людей, що можна готувати з правильних продуктів (всі пироги готують на вершковому маслі), з простих інгредієнтів.

Основна ідея закладу – не висіти на шиї у держави, робити, те що можемо, і підтримувати захисників!

Прибуток ділять на дві частини: 50% — собі та 50% — на ЗСУ.

Порада від Сергія людям, які хочуть щось зробити:

Брати і робити. От зараз. Ви нічого не втратите.

Завітайте у кав’ярню Кіт за адресою вулиця Руська, 3, спробуйте пироги та какаву і зробіть донат на пошуки Містера Кота!

Мобільна кав’ярня на велосипеді: у Львові переселенець з Херсона варить каву в джезві на піску

Читати статті про Куди піти у Львові

Читати статті про Львов