Чернигов

Здорове харчування у воєнний час – можливе! Tomato.ua розповість, як харчуватися в умовах стресу та війни. У статті поради від нутриціолога Христини Пеленьо, якими поділився на своїй сторінці в Instagram Смак життя.

Зараз складно турбуватися про себе, не кажучи вже про дотримання здорового харчування. Турбота про свій раціон відходить на задній план. У перший час це нормально.

Але якщо ви попіклувалися про безпеку, саме час подумати про своє здоров’я. Тому що від їжі залежить наш психо-емоційний стан, витривалість, стресостійкість.

Стрес і ненормований раціон – причини швидкого згасання здоровя. А нам ще потрібні сили для перемоги та знадобляться для того, щоб відбудовувати країну?

Смак життя розібрав можливі стани під час війни, якими поділилися читачі:

• ?Стрес і хочеться багато їсти;
  • ?Стрес і не хочеться їсти;
  • ?Нерегулярне харчування;
  • ?Обмежений вибір та доступ до продуктів;
  • ?Зловживання солодким;
  • ?Зловживання кавою.

Поради від нутриціолога Христини Пеленьо

Для зручності, простого ознайомлення та швидкого запам’ятовування поради оформили в картинках.

?Стрес і хочеться багато їсти

Зараз їжа – найпростіший спосіб отримання позитивних емоцій та заспокоєння.

?Стрес і не хочеться їсти

Якщо із заїданням робити акцент на емоції, то тут вам знадобиться зберігання режиму, рух та контроль за тим, щоб їжа була з’їдена.

?Нерегулярне харчування

Якщо раніше графік харчування був постійним і однаковим для усієї родини, то зараз це доволі хаотично. Що, де, скільки та коли їсти – все це залежить від різноманітних випадкових факторів. Якщо у вас є така можливість, спробуйте адаптуватися до умов і виправити ситуацію, яка склалася. Нерегулярні прийоми їжі негативно впливають на здоров’я.

?Обмежений доступ до продуктів

Ми розуміємо, що у час війни не у всіх є доступ до їжі.

?Обмежений доступ до корисних продуктів

Якщо у вас немає доступу до корисних продуктів, і ви хочете мінімізувати негативний вплив на здоров’я від їжі, яку зараз вживаєте.

?Зловживання солодким

Хронічний стрес порушує рівень цукру в крові. Підшлункова долучає інсулін – і починаються качелі: підвищення рівня інсуліну та зниження цукру в крові змушують хотіти солодке.

?Зловживання кавою

Кофеїн може виконувати функції часткового антидепресанту. Кава дає енергію, але згодом ефект різко втрачається та призводить до тривожності. Зараз нікому не потрібен зайвий стрес.

Якщо ми можемо вам ще чимось зараз допомогти, дайте знати???

Якщо хочеться допомогти іншим з харчуванням — поширюйте?

Раніше Tomato.ua ділився порадами від нутриціолога Насті Голобородько.

Як очистити воду в домашніх умовах у час війни: поради від UNICEF Ukraine

Читати статті про Винница

Читати статті про Днепр