Кожна людина повинна слідкувати за водним балансом. А особливо, у час війни. Зневоднення дуже небезпечне. На жаль, зараз не у всіх є доступ до питної війни. Поради від UNICEF Ukraine допоможуть отримати чисту воду, навіть у складних і непередбачуваних ситуаціях. Tomato.ua розповість, як очистити воду в домашніх умовах.
Зневоднення організму
Зневоднення (дегідратація) – патологічний стан, який може мати серйозні наслідки. Він виникає на тлі недостатнього споживання рідини, його посилюють хронічні та гострі захворювання.
Першими тривожними симптомами, на які важливо своєчасно звернути увагу, є – слабкість, втомлюваність, почуття сильної спраги, нездужання, відсутність концентрованості.
Коли організм втрачає більше 10% від загальної кількості води, у людей фіксують ознаки порушення нормального функціонування внутрішніх органів і систем. Втрата 20% з великою ймовірністю закінчується летальним результатом. Щоб убезпечити себе і близьких, необхідно ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть розпізнати і запобігти зневоднення.
Симптоми зневоднення:
- спрага;
- сухість у роті;
- суха та прохолодна шкіра;
- головний біль;
- судоми м’язів;
- темно-жовтий колір сечі та зменшення її кількості під час сечовипускання.
У дітей характерними ознаками зневоднення є:
- запалі щоки, м’яке тім’ячко на верхівці черепа;
- сонливість, слабкість;
- сухість губ;
- відсутність сліз, коли дитина плаче;
- сухий підгузок протягом трьох годин.
Не потрібно чекати на відчуття сильної спраги, щоб попити води. Нагадаємо, людина повинна випивати мінімум 1.5 літри води у день (саме води, не враховуючи іншу рідину: чай, сік, компот тощо).
Поради від UNICEF Ukraine
Життєво необхідно для кожної людини випивати достатню кількість чистої питної води щодня! Це стосується і дорослих, і дітей.
?Під час війни доступ до питної води може бути обмежений або ж відсутній. Нижче подана схема, як очистити воду в домашніх умовах для подальшого використання як питної ⬇️
Як перетворити забруднену воду на питну?
- Процідіть воду через чисту тканину.
- Дайте воді відстоятися в чистій і закритій ємності, після чого утвориться осад.
- Відфільтруйте воду.
- Продезінфікуйте воду. Найпростіший спосіб дезінфекції – кип’ятіння.
Якщо немає фільтру, його можна змайструвати. Для цього використайте гравій, або пісок, або деревне/активоване вугілля.
Виконавши усі 4 етапи, вам вдасться очистити воду з будь-який джерел (у тому числі, з-під крану) від майже усіх шкідників, окрім хімічного забруднення.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал, щоб дізнаватися усі новини про допомогу під час війни вчасно!